SGK' DAN BİLGİLENDİRME


Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık İşleri İl Müdürlüğü Tarafından Tıbbi Malzeme Karşılanması İle İlgili Bilgilendirme

1- Kurumumuzla Türk Eczacılar Birliği arasında yapılan tıbbi malzeme sözleşmesi 01.07.2017 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiştir.

2- Sözleşme yapan eczaneler 01.07.2017 tarihinden itibaren düzenlenen reçetelerdeki tıbbi malzemeleri hasta ve hasta yakınlarına Tıbbi Malzeme Provizyon Sistemi’ne girerek vermelidir.

3- Kullanıcı şifreleri Medula Provizyon Sistemi’nde mevcut kullandıkları şifreleridir.

4- Reçete düzenlenme tarihinden itibaren 5 İş günü içerisinde müracaat eden hasta ve hasta yakınlarına ait reçetedeki tıbbi malzemeleri verebileceklerdir.

5- Türk Eczacılar birliği ile Kurumumuz arasında yapılan sözleşme hükümleri gereği Eczaneler sadece protokolde yer alan 116. Adet tıbbi malzemeyi verebileceklerdir.

6- Bütün sözleşme yapan eczanelerin sözleşme maddelerindeki hususlara çok dikkat etmeleri için kurumumuz tarafından internet ortamında yayımlanan sözleşmeyi incelemeleri herhangi bir sorunla karşılaştıklarında sözleşme maddelerini uygulamaları gerekmektedir.

7- Sözleşme hükümleri gereği Ek-6/4 ve Ek-6/5 formları doldurulup her malzeme için mutlaka hastalara imzalattırıp, eczanelerde kalacaktır. 10 yıl boyunca eczanede saklanacaktır.


dt: 13.07.2017Ek Dosyalar

KURUMUMUZLA SÖZLEŞMELİ EZCZACILARIN KURUMUMUZ HASTALARINA VERECEĞİ TIBBİ MALZEME LİSTESİ İÇİN VE EK-


Yayın Tarihi: 13/07/2017